Kto sa stal najlepším športovcom našej školy za rok 2023?

Každý rok sa na našej škole začína v slávnostnom duchu oceňovania tých najlepších a tento rok nebol rozhodne výnimkou. 8. februára sa v Divadle Jána Palárika konal už 24. ročník tejto každoročnej súťaže, ktorého víťaz opäť rozhodne nesklamal.

Počas decembra mali možnosť žiaci, pedagógovia i tréneri darovať tri hlasy niektorým z nominovaných. Nominovaných bolo spolu 23 najlepších, preto voľba a otázka – komu darovať hlas, nebola vôbec ľahká.

Zoznam 10 najlepších:

Filip Benkovský – streľba

Roman Dekan – džudo

Jakub Gabriel – plávanie

Adam Hagara – krasokorčuľovanie

Oliver Ivančík – karate

Kamila Mlíchová – atletika

Juraj Odkladal – džudo

Róbert Pecko – atletika

Oliver Scheffel – džudo

Sára Surmanová – gymnastika

 

Slávnostným vyhlasovaním výsledkov nás sprevádzali, rovnako ako minulý rok, Jozef Brezovský a Timea Trpíšková. Poďme si ale postupne odhaliť ocenených.

Víťazom 24. ročníka sa stal opäť náš úspešný krasokorčuliar Adam Hagara, pre ktorého bol rok 2023 mimoriadne úspešný. Reprezentant a majster Slovenska, sa okrem klasifikácie na zimné olympijské hry zúčastnil nejednej medzinárodnej, európskej či dokonca svetovej súťaže. Vo finále juniorského svetového pohára v Číne, kde štartovalo len 6 najlepších juniorov sveta, získal úžasnú bronzovú medailu.

Na druhom mieste sa umiestnil Juraj Odkladal, žiak I.IS, ktorý sa v roku 2023 stal majstrom Slovenska v džude v kategórii dorastencov a na Európskom pohári dorastencov vybojoval 3. miesto.

Na tretie miesto sa vyšplhala reprezentantka Slovenska v gymnastike a žiačka IV.IS triedy – Sára Surmanová. Zúčastnila sa na svetových súťažiach  či európskych pohároch a významné výsledky zaznamenala aj na domácich podujatiach.

Okrem spomínaných hodnotení, boli odovzdané aj ocenenia Talent roka 2023, ktoré získal džudista Oliver Šlahor či ocenenie Kolektív roka 2023, ktoré získalo družstvo džudistov – Roman Dekan, Juraj Odkladal, Radovan Horváth, Samuel Brisuda, Denys Pushkarov a Jozef Svátek.

Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a tešíme sa spolu o rok na ďalší ročník.

 

Loading...
Niečo sa pokazilo Načítať

Žiadne komentáre

Pridajte komentár

Váš e-mail nebude zverejnený.