„School trip“ do Londýna

Už v Londýne…
Skoré ráno sme strávili na trajekte z Dunkerque do Doveru. Väčšina ľudí dvojhodinovú plavbu prespala, iní sa šli nadýchať vzduchu na otvorenú palubu. Keď sme zakotvili, nasadli sme do autobusu a čakala nás cesta do Greenwichu. Autobus zastavil pred Greenwich Park. Šli sme cez park, videli sme observatórium a pred nami sa rozprestieral výhľad na Londýn. O chvíľu sme už sedeli v loďke smerujúcej do centra. Vietor mi vial do vlasov a čajky sprevádzali loďku, dúfajúc, že sa im ujde nejaká omrvinka.

Po vylodení sa pri Houses of Parliament a Westminster Abbey sme prešli na Picadilly Circus, kde sme dostali rozchod. Našla som svoj obľúbený obchod so sypanými čajmi a doplnila si zásoby svojej čiernej horkej závislosti.

Potom sme sa presunuli na Trafalgar Square. Išla som do národnej galérie, stratila som sa tam (rutina), vyšla von na úplne inú ulicu, spýtala sa na cestu naspäť…. žijem.

Prišli sme späť k prístavu, podstúpili sme cestu loďkou naspäť do Greenwichu. Nasadli sme do autobusu, vydali sa na cestu naprieč Londýnom na stanovisko, kde si nás mali rozobrať rodiny. No – lenže my sme vošli práve do tej najväčšej dopravnej špičky. V Londýne. Yes. Takže bežne zhruba polhodinová cesta nám trvala asi dve. Of course.

Po nekonečných dvoch hodinách sme zastavili na parkovisku, kde nás čakali rodiny. Mňa a spolužiačky si vyzdvihol istý Ind. Nepredstavil sa nám a my sme sa ho nespýtali na meno. Zaviezol nás k sebe domov, kde nás privítala jeho manželka, ktorá nám pripravila večeru a ukázala izby. Obaja boli slušní a vcelku milí, ale nejako veľmi sa o nás nezaujímali. A konečne prišla vec, na ktorú som sa tešila dobre dlho: SPÁNOK.

Druhý deň sme podnikli výlet do Windsoru, sídla kráľovskej rodiny. Zámok bol nádherný a priestranný. Keď sme dostali rozchod, trošku som to prehnala s nakupovaním, peňaženka sa stále so mnou nerozpráva.

V ten deň sme ešte navštívili centrum Londýna, no z druhej strany Temže: Southwark, Globe Theatre. Najprv sme však prešli popri Tower Castle cez Tower Bridge. V Southwarku sme dostali ďalší rozchod.

Tretí deň – posledný „londýnsky“, bol venovaný predovšetkým zábave. Ako prvé – London Eye . Výhľad bol fajn, videla som všetky významné pamiatky a miesta. Potom sme šli do Hyde Parku, kde sme sa rozdelili na tých, čo chcú ísť do Madame Tussaud´s a tých, ktorí chcú stráviť päť hodín na Oxford St. Ja som šla do múzea. Výstava pôsobivá. Nasledoval o polovicu kratší čas na nakupovanie na Oxford Street, čo som následne oľutovala. Tuším som mala aj jazyk vyplazený, keď som na poslednú chvíľu uháňala cez polovicu ulice, uvedomujúc si, že je dlhšia, než som očakávala :-D. Napokon som to stihla, dokonca sme si na autobus aj počkali (odtiaľ sme šli už rovno domov), lebo Londýn, zápchy, poznáme…..

Cesta domov prebiehala v pohode, aj keď som si veľmi nepospala, kontaktné šošovky nie sú práve sleeping friendly a bez nich si nevidím ďalej od nosa (s nimi síce tiež nie, ale to je iný príbeh).

Ak by som to mala zhodnotiť , s výletom som celkom spokojná, určite sa do Anglicka, a najmä do Londýna, v budúcnosti ešte vyberiem.

Hanka

Autor

admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Ab accusantium, blanditiis cumque deleniti, dicta eaque, est eum hic in iste nihil quas repellendus similique sit ullam? Nemo officiis sequi vitae!
Loading...
Niečo sa pokazilo Načítať

2 komentáre

Pridajte komentár

Váš e-mail nebude zverejnený.